ab1

Yurtdışı Kargo Gönderimi

Ülkemizdeki geniş kargo ağı sayesinde kargo gönderim hizmeti veren T Dağıtım, dünyanın birçok ülkesinde de alt yapısını oluşturmuştur. Bu sayede yurtdışı kargo gönderimi oldukça basit bir işlem haline gelmektedir. Bu işlemi yerine getirmek yurtiçi kadar kolay olmasına rağmen bazı özel şartları olduğunu da hatırlatalım. Bu şartları yerine getirdiğinizde sizler de geniş dağıtım ağı sayesinde istediğiniz ülkeye kargo gönderebilir ya da bu ülkeden kargo teslim alabilirsiniz.  Bir kargo gönderimi yapmadan önce ücret tarifesi konusunda bilgi alabilirsiniz.  Ayrıca gönderim hizmetini gerçekleştirirken ürünün gideceği ülkenin özel şartlarını da bizlerden öğrenebilirsiniz.

Yurtdışı Kargo Gönderim Şartları Nelerdir?

Farklı bir ülkeye kargo gönderimi yaparken mutlaka gönderim şartlarını öğrenmelisiniz. Şimdi sizlere genel olarak yurtdışı kargo gönderimi şartlarını açıklayalım;

  • Başka bir ülkeye kargo gönderimi yaparken ilk kural ürününüzün taşınabilir özelliklere sahip olmasıdır. Çünkü evcil hayvan ya da başka ürünlerin taşınması yasak olabilir. Bu yüzden bir ürün gönderimi yaparken ürünün taşınabilir olup olmadığını araştırmalısınız.
  • Göndermek istediğiniz ürünün gideceği ülkeye en uygun ulaşım yöntemi belirlenmelidir. Bu süreçte T Dağıtım sizlere hava, kara ya da deniz yolu ile en uygun kargo gönderim hizmetini verecektir.
  • Gönderim yapacağınız ülkede T Dağıtım ağının olup olmadığını öğrenin. Dünyanın birçok ülkesine kargo gönderimi yapıyor olsak da bazı ülkelerle çalışmadığımızı söyleyebiliriz.
  • Kargolarınızın paketlemesi de önemlidir. Gideceği yol boyunca kaliteli şekilde paketlenmesini sağlamalı ve gümrükleme hizmetlerini de öğrenmelisiniz. Çünkü uluslararası standartlara uygun yapılmayan gümrükleme ürününüzün giriş kapılarında beklemesine yol açabilir.

Yurtdışı Kargo Gönderim Hizmeti Nasıl Olur?

Ürünlerinizi yurtdışı kargo gönderimi ile başka bir ülkeye yollarken T Dağıtım olarak size vereceğimiz hizmet hakkında ayrıntılı bilgi verelim;

  • Ürünlerinizi Özenle Teslim Alıyoruz: Ürünlerinizi ekiplerimiz teslim aldıktan sonra paketleme işlemleri konusunda sizlere yardımcı olmaktadır. Çalıştığımız ülkelerin şartlarına ve gümrükleme sürecine uygun olarak yapılan paketleme işlemi ile ürünlerinizin güvenliği sağlanmaktadır.
  • Geniş Kargo Ağımızı Kullanıyoruz: Gönderilerinizi farklı bir ülkeye ulaştırırken sizlere geniş bir kargo ağıyla hizmet veriyoruz. Bu süreçte ürünlerinizin teslimatından nakliyesine, ulaştırılmasından teslimatına kadar birçok konuda profesyonel hizmet ağımızla sizlere yardımcı oluyoruz.
  • Garantili Taşıma Hizmeti: Gönderilerinizin hiçbir zarar görmeden ulaştırılması adına sizlere en önemli detay olan garantili kargo hizmeti vermekteyiz. Yani teslim almadan önce ürünlerinizi kontrol ederek bir zarar olup olmadığına bakabilirsiniz. Zaten bu süreçte ürünlerinizde kırılma, kaybolma ya da farklı bir konuda sorun çıktığında sözleşmemiz gereği yaptığımız zararı karşılamaktayız.
  • Uygun Fiyata Kaliteli Hizmet: Farklı bir ülkeye kargo gönderimi yaparken fiyat çok önemlidir. Çünkü ülkeler arası kargolama maliyetli bir işlemdir. Hemen T Dağıtım müşteri hizmetleri departmanı ile iletişime geçerek sizler de en uygun fiyata en kaliteli hizmeti almak adına fiyat politikamızı öğrenebilirsiniz.