s5

Kapıda Ödeme Kargo Gönderimi

İnternet hizmetlerinin ve sosyal medya hesaplarındaki ticari faaliyetlerin gelişmesiyle birlikte hem ticari kurumlar hem de potansiyel müşteriler dünya geneline açılabilir hale geldi. Bu durum da sosyal medya üzerinden ve internet üzerinden alışveriş hizmetini daha yaygın hale getirdi. Tüketicilerin istedikleri ürünlere daha rahat ulaşabilmeleri için buna paralel olarak kargo hizmetleri de gelişti. Özellikle kapıda ödeme kargo gönderimi hizmeti ile birlikte internet üzerinden alışveriş hizmetlerinde büyük bir artış yaşandı.

Günümüzde birçok tüketici internet üzerinden yaptıkları alışverişlerde özel bilgilerini vermek yerine kapıda nakit olarak ödeme yapmak istiyor. Bu yüzden de T Dağıtım tüketicilerin talebini dikkate alarak aldıkları ürünleri kapıda da ödeme şansı tanıyorlar.

Kapıda Ödeme Kargo Gönderimi Faydaları Nelerdir?

Günümüzde son derece yaygın hale gelmeye başlayan kapıda ödeme kargo sistemi, birçok tüketici ve ticaret şirketi tarafından tercih edilen bir sistem haline gelmiştir.T Dağıtım Kapıda ödeme kargo gönderimi hizmetinin yararlarını şu şekilde açıklayalım;

  • Almak istediğiniz ürünü sadece resimlerde değil canlı olarak da görmek isteyebilirsiniz. Ürün aldığınız firmanın size doğru ürünü yollayıp yollamadığından emin olmayabilirsiniz. Bu durumda kağıda ödeme ile gelen üründen emin olduktan sonra kabul ederek ürünü teslim alabilirsiniz.
  • Kredi kartı kullanmayan bir müşteri olabilirsiniz. Bu durumda kapıda ödeme yöntemi ile yapacağınız bir alışverişte kapıda nakit olarak ödeme yapabilirsiniz. Bu sayede kredi kartı alma gibi bir zorunluluğunuz olmaz.
  • Size gelen ürünün sağlamlığından emin olduktan sonra ödeme yapabilirsiniz. Günümüzde birçok firma gelen hasarlı üründe tüketicileri uğraştırmakta ve sorumluluk kabul etmemektedir. Bu yüzden ürünün sağlam olduğunu gördükten sonra alabilirsiniz.
  • Ödemeyi kapıda da kredi kartı ya da banka kartı ile yapabilirsiniz. Böylece internet üzerinden yaptığınız alışverişlerde kredi kartı bilgilerinizin üçüncü kişilerin eline geçmesine engel olabilirsiniz.

Kapıda Ödeme Kargo Gönderimi Anlaşması

Bir alışveriş sonrasında kapıda ödeme kargo gönderimi yapmak isteyen firmalar, T Dağıtım şubesine giderek ya da müşteri hizmetleri üzerinden kapıda ödemeli kargo göndermek istediğini belirtir. Daha sonra verilen formu doldurarak teslimat sırasında alıcıdan alınacak ücretin de tutarını belirtir. Ardından belli oranda bir masraf ödeyerek süreci başlatır. Alıcı karoyu teslim aldıktan ve ödemeyi yaptıktan sonra tahsil edilen para alıcının hesabına yatırılacaktır. Daha sonra da satışı yapan firma çeşitli yollardan gelen ödemesini alabilir.

Bu sistem çok basit bir işleyişe sahiptir. Öncelikle satıcı kargoyu hazırlar ve daha sonra paketlenen ürün kargo şirketince alıcıya sorunsuz olarak teslim edilir. Alıcı kontrollerini yaptıktan sonra tutarın ödemesini kargo görevlisine yapar. Böylece kargo şirketi bir ticaret işleminde güven sağlayan aracı olur. Yani alıcı ürünün gelmemesinden ve satıcı da parayı alamamasından dolayı bir soru işareti yaşamaz. Bir kargo şirketiyle bu konuda anlaşma yaparken Tahsilatlı Gönderi Hizmeti Sözleşmesini imzalamalısınız.