Kapıda Ödeme Kargo Gönderimi

İnternet hizmetlerinin ve sosyal medya hesaplarındaki ticari faaliyetlerin gelişmesiyle birlikte hem ticari kurumlar hem de potansiyel müşteriler dünya geneline açılabilir hale geldi. Bu durum da sosyal medya üzerinden ve internet üzerinden alışveriş hizmetini daha yaygın hale getirdi. Tüketicilerin istedikleri ürünlere daha rahat ulaşabilmeleri için buna paralel olarak kargo hizmetleri de gelişti. Özellikle kapıda ödeme kargo gönderimi hizmeti ile birlikte internet üzerinden alışveriş hizmetlerinde büyük bir artış yaşandı.

Günümüzde birçok tüketici internet üzerinden yaptıkları alışverişlerde özel bilgilerini vermek yerine kapıda nakit olarak ödeme yapmak istiyor. Bu yüzden de T Dağıtım tüketicilerin talebini dikkate alarak aldıkları ürünleri kapıda da ödeme şansı tanıyorlar.

Kapıda Ödeme Kargo Gönderimi Faydaları Nelerdir?

Günümüzde son derece yaygın hale gelmeye başlayan kapıda ödeme kargo sistemi, birçok tüketici ve ticaret şirketi tarafından tercih edilen bir sistem haline gelmiştir.T Dağıtım Kapıda ödeme kargo gönderimi hizmetinin yararlarını şu şekilde açıklayalım;

Kapıda Ödeme Kargo Gönderimi Anlaşması

Bir alışveriş sonrasında kapıda ödeme kargo gönderimi yapmak isteyen firmalar, T Dağıtım şubesine giderek ya da müşteri hizmetleri üzerinden kapıda ödemeli kargo göndermek istediğini belirtir. Daha sonra verilen formu doldurarak teslimat sırasında alıcıdan alınacak ücretin de tutarını belirtir. Ardından belli oranda bir masraf ödeyerek süreci başlatır. Alıcı karoyu teslim aldıktan ve ödemeyi yaptıktan sonra tahsil edilen para alıcının hesabına yatırılacaktır. Daha sonra da satışı yapan firma çeşitli yollardan gelen ödemesini alabilir.

Bu sistem çok basit bir işleyişe sahiptir. Öncelikle satıcı kargoyu hazırlar ve daha sonra paketlenen ürün kargo şirketince alıcıya sorunsuz olarak teslim edilir. Alıcı kontrollerini yaptıktan sonra tutarın ödemesini kargo görevlisine yapar. Böylece kargo şirketi bir ticaret işleminde güven sağlayan aracı olur. Yani alıcı ürünün gelmemesinden ve satıcı da parayı alamamasından dolayı bir soru işareti yaşamaz. Bir kargo şirketiyle bu konuda anlaşma yaparken Tahsilatlı Gönderi Hizmeti Sözleşmesini imzalamalısınız.